Táborový zpravodaj z týdne od 17.-23.07.2006

17.7.2006 pondělí
Přesun čety

Dnes se četa přesouvala do Červené Lhoty na tábořiště.
Úvodní věta zůstala stejná, třeba půjde recyklovat i zbytek zpravodaje :-)
Všichni dorazili v pořádku, vlak se stihnul, slintopes dorazil už v předstihu, všechno funguje jak má. Vedení šlo spát dřív než vlastní četa, která si ještě vařila večeři. Fotky žádný nejsou, protože jsem si ještě nenastavil mmsky.


18.7.2006 úterý
Stavění

Ráno byli všichni v pořádku, z čehož jsem si domyslel, že večeře se povedla. Stavění už začalo, horko je jenom na sluníčku. Už je postavená lávka, přístřešek na jídlo, jídelna, latrína - velmi promyšlené pořadí. Fotky jsou čtyři, protože ta pátá byla na vejšku a mně by to pokazilo krásné úhledné formátování. Pokud po ní přeci jenom toužíte, podívejte se na ní separátně. Aby se to víckrát neopakovalo, vydal jsem Nóblhóchovu vyhlášku č. 396 ve znění: "Foť to naležato."

nácvik kotoulu na kládě  nová lávka tak čistá, že na ní Harley radši ani nestoupá a chodí potokem

DCD simulující hloubku latríny polohou ležmo  logicky, když si tady sedneme, musíte to na druhý straně mít lehčí


19.7.2006 středa
Stavění

Dneska se usilovně čekalo až si odvezou seno, které si neodvezli. A tak se po čekání začalo neméně usilovně hrabat aby bylo kam postavit týpka. Při čekání se našly některé zástupné činnosti jako tvorba multifunkční plošiny (dá se prý snadno demontovat - ale osobně mi přišlo lepší to minulé molo, které sice nešlo demontovat, zato jsme si ho vždycky mohli po povodni multifunkčně vyzvednout u Smolíků na jezu) a vodoměrné laťoprkno. Další zprávy zase zítra.

lať měří výborně, v potoce voda klesá, v lodi stoupá  přestaň veslovat a střihej červenej

plošina - bude se tady natáčet remake tý slavný scény z krokodýla Dundeeho  už se píše scénář


20.7.2006 čtvrtek
Stavění

Všechny týpka už jsou postavený a jedno má dokonce hotovej i vnitřek, odpoledne se převážně chladilo. Za nejlepší věšáky byly vyhodnoceny Marka s Červíkem, za nejlepší vypínače Curly s Magnetou a za nejlepšího opraváře týpek Žvyžla.

usilovná práce 1  příprava na žraloka

týpka zvenčí  usilovná práce 2


21.7.2006 pátek
Stavění a příjezd

Pátek přidávám se zpožděním, protože náš poskytovatel internetu nás nemá rád a odstřihnul nás. Musel jsem se teda připojit přes mobil. Ta jejich maximální rychlost 460Kb/s je sice asi zrovna na dovolený, ale aspoň si zavzpomínám na staré dobré modemové časy. Všichni dojeli v pořádku - šlo se sice dlouho a pomalu kvůli horku, ale žádné větší problémy nebyly. Četa mezitím stihla dostavět vnitřky. Veverky potom odpoledne, jak je jejich dobrým zvykem, postavily krásné plivátko.

usilovná práce 3  krásné nové plivátko

ještě to není dodělané a Červajs už to rozebírá  čudlajzové - mince pro vstup do vesnice


22.7.2006 sobota
1. den tábora

V sobotu se ještě dostavovalo - stožár, nebydlící týpka, odpadovka a vnitřek jídelny, který zaznamenal jistou inovaci - stoly už nejsou potažené jenom fádním kostičkovaným papírem, ale ten je místy proložený denním tiskem, takže si všichni hezky počtou a třeba do konce tábora i vyluští křížovku. Dneska jako malé odškodnění za čekání bude fotek rovnou 6.

teď trochu doleva, pak dopředu, doprava, ještě kousek dozadu a víc doleva  když se dobře poradí, tak se dílo podaří

vypadá to, že mají málo židlí  v popředí Bodlák, v pozadí jídelna

stožár ještě v poloze ležmo  dumající silueta - kdo uhádne, komu patří, má dva body


23.7.2006 neděle
2. den tábora

Dnes večer bude zahajovací táborák, všechno je již dostavěno a Bodláci jsou zabydlení. Fotky vzhledem ke shonu dneska nebudou, možná Béra vyfotí táborák a pošle mi ho zítra. Všivše (převzatá zkratka z minulého zpravodaje, která znamená, že všichni všechny pozdravují :-) )


 
© by webslave Nóblhóch