Táborový zpravodaj z týdne od 11.-17.07.2005

11.7.2005 pondělí
Přesun čety

Dnes se četa přesouvala do Červené Lhoty na tábořiště.
Cesta neproběhla zcela hladce. Indiáni vytrhali koleje a vlak zůstal 2 hodiny trčet na trati. Ve Veselí se muselo čekat na další vlak, protože ten první ujel. Naštěstí vše zachránili domorodci, kteří čekali na smluveném místě i s drožkou. Na tábořiště četa dorazila kolem 11. hodiny. Louka je pokosená, vody je akorát.

Čikala a Červík ve vlaku  Fialka ve vlaku

12.7.2005 úterý
Stavění

Logistická chyba! Pan Rozsíval nedostal objednávky, jídlo nedorazilo, četa bude žít o palačinkách. No, to jim tedy nezávidím.
Ostrov je shrabán a spousta další práce, kterou jsem si nezapamatoval když mi jí Béra říkala do telefonu. Zítra přijde Elina, tak uvidíme, kolik se toho stihne. Operativní plánování vyřešilo všechny problémy s jídlem, už je všechno v pořádku :-).

13.7.2005 středa
Stavění

Dneska se toho stihlo hodně, už stojí lávka a taky všechny týpka - ty máme dokonce na obrázku - (jinak máme trochu s obrázkama problém, protože T-mobile je sysel a posílá mi vždycky jenom jeden a ty další vyhodí a ještě to trapně svádí na můj telefon, ale snad se to zítra zlepší, budu si je vyzvedávat přes net :-) ) taky byla dneska vyvěšená modrá vlajka (obrázek).
Ještě několik krátkých zpráv (nevím, jestli budou zcela v původním znění, ale slibuju, že už si příště vezmu tužku a papír, až mi je bude Helča diktovat :-) ):
Curly už má hotovou první tyč.
Červík má vyšší hodnost než Čikala, ale dělá nižší práci.
Žvyžle nejdou liningy.
Všichni jsou v pořádku a pozdravují všechny :-)

nově postavená teepee  věšení modré městské zástavy

14.7.2005 čtvrtek
Stavění

Dneska jsou v plánu vnitřky týpek, už se usilovně zatloukají kůly. Právě mi přišly dnešní obrázky, tak je rovnou přidávám, podrobnější informace budou večer.
Tak stavění probíhalo podle plánu - dělaly se vnitřky týpek, do Ďáblova Doupěte se natěsnalo všech osm postelí. Ve volném čase četa stihla provětrat (vlastně spíš prošplouchat) Speedy a večer se grilovaly banány s čokoládou. Taky mohli počkat do soboty až přijedu ;-)

snídaně na haciendě  práce na vnitřku teepee

Žvyžla stloukající postel  smějící se Curly s postelí

15.7.2005 pátek
Stavění a příjezd Bodláků

Všichni šťastně dorazili na tábor. Cesta vlakem i pěšky z Kardašovy Řečice proběhla v pořádku. Všichni Bodláci se po příjezdu zapojili do stavění. S budováním tábora to tedy vypadá nadějně a zahajovací Oheň bude pravděpodobně už v neděli. Dokonce už stojí i nová jídelna. Fotky bohužel dneska nebudou, musíme nabít telefon :-). Zítra odjíždím na tábor a všechny fotky vyzvednu - nevím, jestli se mi podaří zpravodaj aktualizovat i přes víkend, ale možná ano. Pokud ne, určitě tak učiním v pondělí večer až se vrátím. Veverky postavily plivátko - geniální.

Veverky s plivátkem  Veverky s plivátkem 2

16.7.2005 sobota
Stavění

Za hodinku vyrážím na tábor, další informace budou už úplně živé, Michal Kubal hadr ;-).
Zdravíme z Haciendy!!! Máme vnitřek jídelny, všech týpek, stožár (a vůbec jsme se u toho nezamazali),super zebří lávku k Alexandrovi a latrýnu. Někteří mají už několikátou poličku (i rozsedlou), někteří žádnou a někteří si vypůjčili skříňku z ĎD.
Bohužel jsme zapomněli kabel k foťáku, takže se musítě spokojit s fotkama z telefonu. První fotka je Elinka, která už hodně vyrostla a druhá je rozestavěné tee-pee.
Takže Vám všem přejeme krásnou dobrou noc.

Elinka  Rozestavěno

17.7.2005 neděle
Stavění a zahajovací Oheň

Podařilo se nám získat kabel na foťák, takže jsem si přetáhl všechny fotky, musím je ale upravit. Jsou moc hezký, můžete se na ně těšit, zítra večer je přidám. Dneska jenom pár z telefonu. Všichni se mají dobře, stavění je skoro ukončené. Děkujeme moc Markovi, Tomášovi, Dolínkovi a Žánovi za pomoc.

Let-fly  Curly a Marka v zamyšlení

Tee-pee  Stožár

 
© by webslave Nóblhóch